You are here: Home Members redaktor's Home Lež a pravda v Babišově světě

Lež a pravda v Babišově světě

V nedávno zveřejněné předžalobní výzvě premiérovi Bohuslavu Sobotkovi pohrozil Andrej Babiš, že na premiéra podá žalobu, pokud nepřestane s některými výroky. Kupříkladu, že veřejně lže.

To, že Babiš hrozí žalobou i kvůli obviněním, že veřejně lže, má značnou vypovídací hodnotu o jeho mentálním světě. Vždyť jsme všichni mohli sledovat v přímém přenosu slyšení ve Sněmovně ke kauze Čapí hnízdo, během kterého se Babiš veřejně přiznal, že lhal!

Nemohl prý „říct pravdu“ o skutečných akcionářích společnosti, která dostala od Evropské unie dotace na Čapí hnízdo, protože nechtěl ohrozit svoje  děti, “to přece musí každý rodič pochopit.”  Teď chce premiéra soudit za to, co sám přiznal. Zřejmě to už zapomněl. Pozoruhodné.

Když nedávno vypukl skandál s tajně pořízenými nahrávkami, kde Babiš domlouvá s novinářem MAFRY Markem Přibilem, jak ve svých médiích dávkovat nejrůznější informace proti politickým oponentům, „mlžil“ nejprve ohledně toho, zda na nahrávkách je skutečně on. Když už nebylo zbytí, protože král byl až příliš zjevně nahý, prohlásil že schůzka s novinářem byla chyba.

V reakci na slyšení v Evropském parlamentu o Babišově zneužívání médií pro politické účely, kde ho za ovlivňování médií kritizoval i dřívější mluvčí ANO pro zahraniční politiku, europoslanec Pavel Telička, se ale Babiš vrátil k tvrzení „není žádná evidence, že bych společnost MAFRA ovlivňoval, není to pravda.“

To jako vážně? Babišův hlas na nahrávkách ze schůzky, jejíž existenci už dříve uznal, neříká, co říká? Jsme všichni oběťmi šálení smyslů?  A lže i těch několik novinářů MAFRY, kteří potvrdili, že to, čeho jsme svědky na inkriminované nahrávce, byla běžná praxe?  Jsou to zase jednou všechno jen „lži, výmysly a kecy“?

Všichni, kdo uvažují, že budou pro Babišovo ANO hlasovat v podzimních volbách, by měli vzít v potaz přinejmenším to, že pan Babiš dělá z veřejnosti opakovaně hlupáky. Pokud jim to nevadí, není nám pomoci.

Právo, 3.6.2017