You are here: Home Members redaktor's Home Lifestylový prezident

Lifestylový prezident

Málokdo si asi dokázal představit, že mediální výstupy prezidenta Miloše Zemana mohou ještě něčím překvapit. Vždyť v pořadu Týden s prezidentem v TV Barrandov dosáhl s pomocí neotřelého moderování Jaromíra Soukupa téměř dokonalosti. Nyní ale posunulo laťku do zcela nových výšin „lifestylové“ rozprávění prezidenta s Lubošem Xaverem Veselým v Českém rozhlase.

Zatímco barrandovský Týden s prezidentem začínal být navzdory občasným politickým postřehům prezidenta na aktuální témata už trochu nudný svým pravidelným urážením oponentů a opakováním stokrát opakovaného, v novém pořadu prezident rozkvetl. Dozvěděli jsme se tak kupříkladu následující nepostradatelné informace z jeho života:

-chodí na internet na půl hodiny denně a pojídá přitom výživný puding;

-na internetu sleduje hlavně zprávy o sobě, je na něm spousta zakomplexovaných lidí;

-hudbu poslouchá u snídaně, oběda i večeře;

-nikdy neviděl filmy Jak zabít Sekala a Zapomenuté světlo, ačkoliv podle Luboše Xavera Veselého před několika lety v rozhovoru s ním řekl, že se mu oba filmy velmi líbily;

-maminka, učitelka, mu občas nařezala vařečkou;

-nebojí se koronaviru;

-cukrovku vyléčil pojídáním sladkého, i když mu různí hlupáci říkali, že to nemá dělat; 

-umí odpouštět, ale ne všem;

-Greta Thunbergová je hysterka.

Velkou otázkou nyní je, kam s tímto vynikajícím pořadem dál. I protřelý moderátor, jakým Luboš Xaver Veselý bezpochyby je, může mít určité problémy s hledáním vhodných témat. Zvlášť když, jak známo, nechce tento žurnalistické cti si vážící profesionál přivést zpovídaného politika za žádnou cenu do úzkých. V takové situaci možná uvítá několik návrhů na další výživná lifestylová témata, která snad pana prezidenta neponouknu k tirádě o idiotech a blbcích.

Jednou otázkou, na kterou by česká veřejnost určitě ráda znala odpověď, je, zda má pan prezident rád v zabijačkové polévce, kterou si podle nedávného vyjádření kancléře Mynáře po období nechutenství opět s chutí dal, více nebo spíše méně krup.

Jelikož se pan prezident nedávno svěřil, že nejraději má takzvané pyžamové dny, kdy je v Lánech a nemusí se věnovat státnickým povinnostem, mnoho posluchačů by jistě rádo vědělo, jaké typy pyžama preferuje. Košilové typy s knoflíčky, anebo spíše měkká, třeba i flanelová pyžama, která se většinou přetahují přes hlavu?

Když pan prezident chodí po Lánech v pyžamu, dá rozum, že používá papuče. Má raději ty s uzavřenou špičkou, nebo otevřenou špičkou?

Jakou příchuť má výživný puding, který pan prezident pojídá během brouzdání po internetu? Může si zvolit více příchutí?

Kolik sladkostí je třeba konzumovat, aby si člověk spolehlivě vyléčil cukrovku?

Kdy podle pana prezidenta skončí současný přírodní cyklus, v němž je na planetě poněkud tepleji než dříve? Myslí si, že hysterka Thunbergová nakonec prozře a dosáhne moudrosti, kterou se vyznačuje on a která je nad naše chápání?

Novinky, 7.2.2020