You are here: Home Members redaktor's Home Na obranu České televize

Na obranu České televize

Obyčejně na těchto stránkách zveřejňuji vlastní autorské texty. Tentokrát ale zveřejňuji výzvu poslancům Parlamentu České republiky, jejímž prostřednictvím je několik iniciativ žádá, aby při nadcházejícím hlasování o Výroční zprávě o hospodaření České televize vzali v úvahu, že nehlasují jen o finanční zprávě, ale o nezávislosti ČT.

Jak známo, pokud Sněmovna dvakrát neschválí Výroční zprávu, může odvolat Radu ČT, která volí generálního ředitele. 

Vezmeme-li v úvahu nedávnou kritiku ČT ze strany prezidenta Miloše Zemana, předsedy Strany práv občanů Jana Veleby a předsedy hnutí ANO  Andreje Babiše (i stížnost jeho firmy Agrofert na ČT), hrozí nebezpečí, že by hlasování o Výroční zprávě o hospodaření České televize mohlo vyústit do snah učinit ČT „poslušnější“. ČT lze jistě kritizovat za mnoho věcí, ale její politická nezávislost je důležitou pojistkou naší demokracie, která se v poslední době ocitla pod náporem nesystémových hnutí pohrdajících demokratickou politikou.

Více najdete v textu samotné Výzvy poslancům Parlamentu ČR z dílny Klubu na obranu demokracie a iniciativy Free Czech Media. Tam můžete připojit i své podpisy.